Stavební práce - rekonstrukce od A do Z

Otázky odpovědi - lícové zdivo, klinker

Jaké jsou výhody použití lícových cihel?

Originální vzhled Vašeho domu. Široká škála barev a povrchů. Přírodní, ekologický materiál, bezúdržbovost, velmi dobrá odolnost proti povětrnostním vlivům v našich klimatických podmínkách, vynikající tepelně izolační vlastnosti fasády při použití vícevrstvého zdiva, zachování maximální paropropustnosti fasády, příznivý poměr ceny a kvality.

Jaké je nejčastější použití lícových cihel?

Nejčastějším použitím lícových cihel jsou fasády rodinných domů, ploty, zídky, komíny a zahradní architektura. Lze je použít jako lícovou vrstvu obvodového vrstveného zdiva uvnitř opatřeného tepelnou izolací a odvětráním. Používají se také v interiérech na krby a různé zídky.

Jak dělíme lícové cihly?

Lícové cihly rozdělujeme dle způsobu výroby na lícové cihly tažené a ražené. Lícové cihly tažené mají tři obvodové strany pohledové a jednu stranu technologickou. Lícové cihly ražené mají všechny čtyři obvodové stěny pohledové.

Jaké jsou výhody materiálu cihel klinker?

Díky vypálení při vysokých teplotách materiál získává odolnost proti zvětrávání a vysokou mrazuvzdornost. Další výhodou je bezúdržbovost.

Jaký je běžně používaný sortiment cihel klinker podle způsobu aplikace?

Cihly klinker (ražené), obkladové lícové pásky, rohové obkladové pásky, parapetní rohovky

Jaká je rozměrová přesnost cihel klinker?

Každá ražená Klinker cihla, obkladový pásek, rohový obkladový pásek je do jisté míry originál díky své rozměrové odlišnosti. U těchto materiálů nehrají "milimetry" žádnou roli a v tom je kouzlo tohoto materiálu.

Jakou maltu je třeba použít pro zdění z cihel klinker?

Zásadně doporučujeme použít speciální maltu pro současné zdění i spárování cihel, která zaručuje správnou dobu tuhnutí, nízkou nasákavost a má všechny další požadované vlastnosti.

Jak zajistíme barevnou jednotnost celé fasády?

Cihly pro vlastní zdění odebíráme vždy z několika palet současně (alespoň ze 3).

Jak zajistíme provětrávání fasády při zdění na hydroizolaci?

Při zdění na hydroizolaci se každá 2. až 3. styčná spára první vrstvy klinkrů nechává bez malty, aby docházelo k provětrávání, případně k odtoku kondenzátu.