Stavební práce - rekonstrukce od A do Z

Otázky odpovědi - anhydritové podlahy

Jsou vhodné anhydritové podlahy do koupelny?

Ano, anyhydritovou podlahu lze použít i v koupelně, samozřejmě za předpokladu, že bude podlaha pokryta dlažbou. Před nalepením dlažby doporučujeme  samozřejmě podlahu opatřit hydroizolací.

Mužů na Vaši anhydridovou podlahu s podlahovým topením použít jakékoliv lepidlo na dlažbu či je nutné nějaké speciální?

Na vytápěné podlahy namáhané rozměrovými změnami v důsledku tepelného pnutí je nutné použít kvalitní lepidla s dostatečnou schopností příčné deformace, které lze obecně nazvat jako "flexibilní".

Koupili jsme v nejmenovaném velkém Pražským obchodě "flexibilní" lepidlo, kterým jsme lepili dlažbu na anhydritovou podlahu, po půl roce dlažba začala dunět. Co je příčinou?

Ne vždy je ale bohužel dnes výraz "flexibilní " používán ve správném smyslu a mnohdy bývá použit jako pouhý marketingový nástroj. Ne každé lepidlo označené tímto slovem je v konečném důsledku skutečně vhodné pro lepení na vytápěnou podlahu. Zárukou by v tomto případě měl být výběr lepidla, které je vyrobeno v souladu s evropskou harmonizovanou normou EN 12004 (tato skutečnost je na obalu výrobku symbolizována evropskou značkou shody "CE" a rovněž informací, že daný produkt je dle jmenované normy zatříděn do kategorie minimálně C2.

Jak daleko jezdíte dělat anhydritové podlahy?

Aplikací anhydritových podlah provádíme hlavně v Praze a Středočeském kraji. Při cestách mimo Prahu si účtujeme náklady na dopravu, případně ubytování.