Stavební práce - rekonstrukce od A do Z

  • Koupelny
  • Zednické práce
  • Podlahy
  • Malířské práce
  • Sádrokartony

Malířské práce

Firma Stavoreko s. r. o. nabízí malování pokojů v panelových bytech i ve starší cihlové zástavbě. Malování provedme včetně kvalitní přípravy povrchu zdí a stropů, stržení starých tapet, oškrábání staré malby, vyrovnání nerovností zdí, štukování a stěrkování zdí a stropů.

Příprava povrchu pro malování

Hodně zákazníků se domnívá, že malování pokojů, bytů a kanceláří je jednoduché, přesune se nábytek a stěny se natřou levnou malířskou barvou.

Má-li výsledek malování pokojů a bytů odpovídat Vašemu očekávání, vždy je nutné věnovat patřičnou pozornost přípravě povrchu. Zákazník by si měl ujasnit, jaký výsledek od malování očekává a v jakém stavu je byt před malováním. Zakouřený byt vyžaduje důkladnější pracovní postupy, než krátce používaná novostavba.

Před vlastním malováním je obvykle potřeba povrch zdí pokojů upravit. Staré klihové a nesoudržné nátěry je nutno před malováním oškrabat, povrch zdí penetrovat a vyrovnat nerovnosti. Rozsáhlejší nerovnosti zdí se celoplošně vyrovnávají stěrkováním.

Kvalita barvy

Od levných malířských barev nelze očekávat dobrou bělost, otěruvzdornost a přilnavost. Naopak použití levného materiálu pro malování pokojů vám do budoucna přivodí problém, neboť při dalším malování se bude předcházející vrstva chovat jako separátor a může dojít k loupání nového nátěru. Nehospodárné je také pro malování pokojů používat nejdražší malířsku barvu. Zákazník si také může sám určit barvu, která má být použita.

Barevné tónování malování

Na přání zákazníka mužeme před malováním světlé odstíny natónovat přímo na místě, je-li požadován přesný odstín nebo sytý odstín, je nutné objednat namíchání u dodavatele, kdy se cena řídí druhem odstínu a sytostí. Příplatek u klasického dvoubarevného provedení (bílý nebo světlejší strop, tmavší stěny pastelového odstínu) je cca 15 – 25%, u sytých odstínů více. Vícebarevné provedení zabere obvykle více času, je nutné každou barvu nechat schnout do druhého dne.

Cena

Pro přesnější určení celkové ceny za malování pokojů musíme dané prostory vidět a znát rozměry a výšku místností bytů nebo kanceláří. Zaměření a vypracování nabídky je zdarma. Nabídnutou cenu vždy dodržujeme, pouze v nepředvídatelných případech, se mohou vyskytnout vícepráce, které však vždy konzultujeme se zákazníkem.