Stavební práce - rekonstrukce od A do Z

Rozdělení podle energetické náročnosti

Pasivní domy se v českých normách objevily ještě mnohem dříve než byl na našem území vůbec nějaký postaven.

Číst dál...

Současný vývoj v Evropě

Pasivní domy prožívají v poslední době v Evropě obrovský boom. I u nás se dostávají do popředí zájmu nejen investorů a nadšenců, ale konečně také i výrobců materiálů, architektů, projektantů a velkých stavebních firem. V době vzrůstající poptávky po kvalitním bydlení se odborné veřejnostinabízí příleži-tost naskočit do již rozjetého vlaku, využítzahraničních zkušeností a znalostí a vyvarovat se tak dřívějších omylůa slepých cest.

Číst dál...

Historie

Koncepce pasivního domu byla nastíněna již v roce 1988 během vědeckého pobytu Dr. Wolfganga Feista na univerzitě v Lund/Švédsko při brainstormingu s prof. Bo Adamsonem: je třeba využít potenciálu vyplývajícího z možností úspor u investičních nákladů díky vylepšené technice energetických úspor.

Číst dál...

Co je pasivní dům

Sníte o bydlení v prostorném komfortním domě, ve kterém můžete aktivně pracovat, bavit se s přáteli, hrát si s dětmi nebo jen tak odpočívat? Navíc si představte ty největší nároky na pohodu vnitřního prostředí, příjemnou teplotu v horkých letních dnech i v těch největších mrazech, stálý pocit čerstvého vzduchu, ale bez průvanu, který vzniká při větrání.

Číst dál...