Stavební práce - rekonstrukce od A do Z

  • Zateplovací systémy
  • Tloušťky izolantu
  • Struktury omítek
  • Druhy omítek

Struktury omítek

Omítky tvoří povrchovou vrstvu zateplovacího systému. Mají funkci ochrannou a estetickou. Vrchní dekorační omítky lze vzhledem ke své dlouhé historii používání dělit podle mnoha kritérií. Nejzásadnější dělení je dělení podle struktury.

Nejpoužívanější struktury:

Rýhovaná omítka

Vrchní omítka, která při vyhlazování vytváří rýhovanou strukturu. Orientace rýh je dána volbou zpracovatele, může být svislá, vodorovná nebo točená podle směru tahu hladítka. Do plniva stejné struktury je přidáno zrno odlišné velikosti. Vyrábí se dvou typech s použitím zrna 2 a 3 mm.Hrubost struktury závisí na velikosti zrn. Čim větší zrna, tím je struktura hrubší.

Zrnitá omítka

Vrchní omítka, která má po nanesení stejnoměrně zrnitou strukturu, vytvořenou vyšším počtem zrn bez rýhování. Hrubost struktury závisí na velikosti zrn. Vyrábí se ve čtyřech typech: 0.5, 1, 2, 3 mm. Malá zrna o velikosti 0.5 mm vytvářejí jemnou strukturu a velká zrna, strukturu hrubou.

Škrábaná omítka

Škrábaná omítka je následovník tradiční omítky (břízolit) se zajímavou strukturou a slídou která byla velice oblíbená několik minulých desetiletí. Její jméno vzniklo z místa výrobního závodu v Horní Bříze. Původně se vyráběla jen v šedé barvě.

Jistě znáte tradiční břízolitovou omítku, stále považovanou za vysoce kvalitní, příjemný a trvanlivý povrch. Patříte mezi ty, kteří chtějí svou novostavbu obléci do tradičního materiálu s novodobou recepturou? Proč ne, doba třicátých let minulého století je spojena s elegancí a funkčností, dovedenou až do naprostých detailů.
Tato omítka se používá jak na renovaci, tak i na novostavby. Veškeré architektonické dekorační prvky, které lze pomocí unikátního materiálu vytvořit, mohou doplnit ráz budovy. Vyplněné nuty, šambrány, falešné římsy, vzhled lícového zdiva, nebo vzhled umělého kamene?

Naše nabídka omítek je samozřejmě mnohem rozsáhlejší a rádi Vám na vyžádání poskytneme celou paletu.

Zrnité struktury

01-zrnita-struktura-K050.5 mm 02-zrnita-struktura-K11 mm 03-zrnita-struktura-K151.5 mm 04-zrnita-struktura-K22 mm 05-zrnita-struktura-K33 mm

Rýhované struktury

06-ryhovana-struktura-R22 mm 07-ryhovana-struktura-R33 mm

Škrábané struktury

01-skrabana-struktura-brizolitBrizolit