Stavební práce - rekonstrukce od A do Z

Zateplení a rekonstrukce

Máte starší dům a vytápění vás stojí desítky tisíc ročně? Už vás to nebaví a přemýšlíte, jak ušetřit? Řešením je zateplení domu! Na co je dobré při zateplování a rekonstrukci domu myslet? Kolik peněz kvalitním zateplením domu ušetříte? Na co si dát pozor? Odpovědi na tyto otázky přinaší članek uveřejnený portálem Nazeleno.cz

Číst dál...

Tepelné izolace

Je pro zateplení domu lepší pěnový polystyren, minerální vata, ovčí vlna nebo sláma? Jaké druhy materiálu pro zateplení domu jsou na trhu k dostání? Podívejte se na podrobný přehled tepelných izolací a vyberte si tu správnou!

Číst dál...

Izolace fasády, stropu, sklepa

Vybrali jste si tepelnou izolaci a plánujete, že zateplíte dům? Jak ale postupovat při zateplování stěn domu, stropu nebo sklepa? Jaké izolační materiály se nejčastěji používají a na co si dát při zateplování pozor.

Číst dál...

Tepelné izolace - mýty a pověry

Připravujete se na zateplování domu a nevíte si rady? Pozor, abyste nenaletěli na rady pseudoodborníků a neutratili peníze zbytečně! Po světě kolují mnohá řešení, připomínající racionalitou strach z černých koček přebíhajících přes cestu. S jakými pověrami se setkáváme nejčastěji?

Číst dál...

Použití drceného polystyrénu

Použití drceného polystyrénuPři dnešních stále stoupajících cenách energie, je ideální, v konstrukci domu vyplnit izolačním materiálem každou mezeru, kterou by mohlo unikat teplo. Není mnoho materiálů, které by splňovaly podobná kritéria jako drcený polystyren. Jeho výborná izolační schopnost, snadná aplikace a cena jej řadí mezi velice zajímavé izolační materiály. Vyrábí se drcením zlomkového polystyrenu, který již nelze jinak využít a pravděpodobně by zakončil svou pouť na skládce. Ale materiál, do kterého již jednou byla vložena energie je i nadále dobře použitelný, na skládku nepatří.

Číst dál...