Stavební práce - rekonstrukce od A do Z

  • Podřezání zdiva
  • Podbourání zdiva
  • Chemická injektáž
  • Sanační omítky
  • Stěrková izolace a nopová fólie

Sanační omítky

Sanační omítkové systémy se používají jako součást komplexního způsobu sanace vlhkého zdiva a omítek poškozených účinky vlhkosti, solí i znečištěné atmosféry.

Omítky mají vysokou pórovitost a prodyšnost, jsou lehké, mají nízkou kapilární nasákavost až vodoodpudivost. Kapilární voda nepronikne ze zdiva do omítky a povrch zůstává suchý. Odpařování vody probíhá pouze uvnitř sanační omítky a v jejích pórech se usazují soli. Na povrchu se neprojevují opadáváním, nezvýrazňují vlhkostní mapy ani solné výkvěty.

Aplikace sanační omítky vlhké zdivo nevysuší, jen posouvá projevy vlhkosti omítky hlouběji. V pórech omítky se usazují soli, které omezují její funkčnost. Při vysokých vlhkostech a zasolení má pouhá aplikace sanační omítky krátkodobý efekt. Sanační omítky lze aplikovat jak v interiérech, tak i v exteriérech. Sanaci zdiva pomocí sanačních omítek doporučujeme i po vlastním podřezání zdiva a vložení vodorovné izolační PE fólie.

Sanační omítky vytvářejí příznivé podmínky pro vysychání zdiva a ukládání škodlivých solí, životnost sanačních omítek ovlivňuje míra zatížení vlhkosti a solemi.